Náš příběh

CHATA ŠERAVA

Historie chaty se začala psát dávno před tím, než jsme ji zrekonstruovali. Chatě jsme vrátili původní krásu a pohodlí jaké si tam zajisté užívali také naši předci. Chata je složená ze smrkovým kulatin a je úplně energeticky soběstačná, takže dbá na ekologii v této lokalitě. 


Svůj pobyt na chatě Šeravě, v srdci šumavské přírody, si můžete zpříjemnit pěší či cykloturistikou (chata je přímo u cyklotrasy) anebo v zimních měsících na lyžích (vlastní běžecká trasa u chaty, které je připojena na Kubohuťské okruhy a dále pak i na šumavskou běžeckou magistrálu). Na Kubově Huti (cca 4 km) se nacházejí lyžařské vleky. V létě můžete využít možnosti sběru lesních plodů či hub anebo se vydat do nedalekého historického města Vimperk, které je sídlem Správy NP a CHKO Šumava.


Srubová chata nabízí ubytování pro 8 až 16 osobv celkem 4 pokojích. Ložnice a pokoje: Kapacitu pokojů je možno měnit. Objekt je vhodný pro rekreaci větších skupin dospělých osob. V případě školení a kulturně společenských akcí je kapacita společenské místnosti až 40 osob.

Sociální zařízení: 2 samostatné WC, 2 WC + sprchový kout, studení a teplá voda. Vytápění: Teplovodní kotel na tuhá paliva. Krb s teplovodní vložkou. Stravování:Vlastní příprava v kuchyni. Je možné se také stravovat v Penzionu Lipka. Vybavení srubu: Vzhledem ke své poloze a ekologickým nárokům objekt není připojen na veřejnou elektrickou přípojku. Je zde využita solární energie, která ji v plném rozsahu nahradí. Při větším odběru el. energie možno použít elektrocentrálu (součástí objektu). Elektřina solární + centrála. Společenská místnost s krbem, kuchyně se sporákem na tuhá paliva + plynový sporák.